MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wmurowanie kamienia węgielnego pod wielką inwestycję. Co tam będzie?

Leszek Kalinowski, Tomasz Rybarczyk, Mariusz Kapała
Wmurowanie kamienia węgielnego i zamknięcie kapsuły czasu w strefie inwestycyjnej Krężoły
Wmurowanie kamienia węgielnego i zamknięcie kapsuły czasu w strefie inwestycyjnej Krężoły Mariusz Kapała / GL
Na terenie strefy inwestycyjnej Krężoły powstaje nowe centrum logistyczne Panattoni Park Sulechów III. W czwartek, 15 września, odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod tę inwestycję.

Symbolicznego wmurowania kamienia dokonali: w imieniu przyszłego użytkownika budowanej inwestycji - dyrektor ds. operacyjnych i członek rady nadzorczej niemieckiej platformy modowej BestSecret Andreas Reichhart, - development director Panattoni Aleksandra Kucharek - dyrektor oddziału Poznań firmy Goldbeck Michał Pużyński, - burmistrz Sulechowa Wojciech Sołtys oraz zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Innowacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego Łukasz Pabierowski.

"Gazeta Lubuska" w kapsule czasu

Zamknięta została również wyjątkowa kapsuła czasu, w której znalazły się m.in. egzemplarz "Gazety Lubuskiej", Biuletyn Informacyjny Miasta i Gminy Sulechów z czerwca 2022, w tekstem o inwestycji oraz podpisany przez wszystkie strony akt erekcyjny. W uroczystości również udział wzięli: starosta zielonogórski Krzysztof Romankiewicz, radni, pracownicy urzędu miejskiego oraz zaproszeni przez organizatora goście.

Ogromna inwestycje - skorzysta cały region

Powstająca inwestycja Panattoni Park Sulechów III w całości zostanie wynajęta firmie BestSecret, wiodącemu niemieckiemu graczowi na tym polu i właścicielowi sklepu internetowego o tej samej nazwie, dostarczającemu towary do 27 krajów w Europie. Dzięki realizacjom Panattoni Sulechów staje się zagłębiem branży odzieżowej i bardzo ważnym hubem dla zachodniej Europy. Inwestycja będzie oddawana etapami od stycznia do czerwca 2023 roku i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Co to oznacza? Na podstawie metody BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) ocenia się, w jakim stopniu budynek jest przyjazny środowisku naturalnemu, a także jak bardzo komfortowy jest on dla swoich użytkowników. Obecnie BREEAM to jeden z najważniejszych na świecie elementów wyznaczających standardy w projektowaniu zrównoważonym i ekologicznym budownictwie.
POLECAMY TEŻ
Ścieżka rowerowa do Cigacic krok po kroku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Znamy sondażowe wyniki wyborów do PE. Wygrywa Koalicja Obywatelska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zielonagora.naszemiasto.pl Nasze Miasto